Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

5 rzeczy, o których trzeba pamiętać przy obstawianiu e-sportu

E-sport szybko nabiera na popularności na całym świecie – zwłaszcza wśród młodzieży, która wkracza w wiek uprawniający ją do obstawiania. Najlepsi bukmacherzy odpowiednio na to zareagowali. Wielu spośród nich uruchomiło specjalne podstrony skupiające się właśnie na elektronicznej rozrywce, a cała reszta stara się ją pokryć w jak najlepszy sposób. W tym wszystkim jakoś muszą odnaleźć się obstawiający. E-sport, wbrew wszelkim pozorom, nie należy do najłatwiejszych do typowania. My w naszym poradniku postaramy się w jakiś sposób je ułatwić, przedstawiając pięć rzeczy, o których należy przy tym pamiętać.

obstawianie esportu w polsce
5 rzeczy, o których trzeba pamiętać przy obstawianiu e-sportu

1. Dokładna analiza to podstawa e-sportu

Każdy doświadczony obstawiający doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest analiza w skutecznym obstawianiu klasycznych dyscyplin sportu. Znajduje to swoje doskonałe odzwierciedlenie w e-sporcie, którego typowanie również powinno się od niej zaczynać. Z tym jednak, że nie zawsze łatwo jest dostać się do informacji znacznie ją ułatwiających. Niewiele jest miejsc, które analizują spotkania e-sportowe, a jeszcze mniej tych, w których można pozyskać typy bukmacherskie właśnie na nie.

W dokonywaniu analizy w znakomity sposób pomagają najlepsi bukmacherzy. Prezentują oni bardzo bogate statystyki na temat rozgrywek i drużyn biorących w nich udział. Warto po nie sięgać – zwłaszcza że są w pełni darmowe.

2. E-sport to nie klasyczny sport

Obstawiający często przenoszą na e-sport swoje nawyki związane z zakładami bukmacherskimi na klasyczne dyscypliny sportu. Tymczasem jednak sport elektroniczny odznacza się swoją własną specyfiką, za sprawą której może mu być dość daleko do tych właśnie dyscyplin. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że:

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

  • jest bardzo dynamiczny – jeden mecz potrafi trwać 40 minut, ale też 10 minut. Wszystko zależy od tego, czy danej z drużyn uda się zdominować przeciwnika, czy będziemy mieli do czynienia z wyrównanym spotkaniem;
  • nie bierze pod uwagę aspektów fizycznych – wygląd, wiek, warunki fizyczne i inne aspekty typowe dla zawodników uprawiających klasyczne sporty nie mają znaczenia w e-sporcie. W jego przypadku zdecydowanie najważniejsze są umiejętności;
  • można go oglądać za darmo – darmowe transmisje meczów oferują również legalni bukmacherzy. Znacznie ułatwia to analizowanie spotkań, ale też pozwala skuteczniej obstawiać mecze na żywo;
  • struktura rozgrywek jest nieco inna i w pełni zależna od konkretnej gry. Niemal zawsze różni się ona jednak od tej znanej wielbicielom standardowych dyscyplin.

3. Nie wszyscy legalni bukmacherzy przykładają się do e-sportu

E-sport – mimo gwałtownej popularności – stale jest uznawany w Polsce za niszowy. Właśnie dlatego nie wszyscy polscy bukmacherzy pozwalają na obstawianie. Nie ma się zresztą czemu dziwić – część z nich wciąż stara się udoskonalać swoją własną ofertę na standardowe sporty. Co ważne, również wśród bukmacherów posiadających w ofercie e-sport istnieją spore dysproporcje. Jedni poświęcają mu całą zakładkę na swojej stronie („odgradzając go” od standardowego sportu), a inni oferują dostęp do zaledwie kilku gier. Warto mieć to na uwadze i miarkować swoje oczekiwania względem tego rynku. Sukcesem jest tutaj znalezienie buka w ogóle oferującego możliwość typowania konkretnej gry – a co dopiero tego, który umożliwi robienie tego na atrakcyjnych dla nas warunkach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

4. Wybór gry powinien poprzedzać wybór bukmachera

Zanim sięgniemy po usługi bukmacherskie STSFortunyeWinnera czy dowolnego innego bukmachera, powinniśmy podjąć decyzję o wyborze gry, w którą będziemy celowali. Opcji jest co najmniej kilkanaście, a do tych najpopularniejszych należą:

  • League of Legends,
  • Overwatch,
  • Counter Strike: Global Offensive,
  • Dota 2,
  • StarCraft 2,
  • Valorant.

Jeżeli wybierzemy grę, na której będziemy planowali się skupić, wybór bukmachera będziemy mogli bazować na jego ofercie właśnie na nią. Jest to niesamowicie ważne, gdyż – jak już wcześniej wspomnieliśmy – nie wszyscy polscy bukmacherzy pokrywają każdą z gier z zapleczem e-sportowym.

Jeżeli nie mamy pojęcia, którą z gier wybrać, powinniśmy popatrzeć na rozgrywki amatorów (chociażby na platformach streamingowych), albo też… po prostu zagrać w kilka z nich. Najlepiej obstawia się te gry, które zna się „z pierwszej ręki”.

5. Oglądanie e-sportu pozwoli być lepszym w obstawianiu

E-sport jest o tyle specyficzny, że rozgrywa się w całości w sieci. Jest on jedną z dyscyplin, którą można bez problemu śledzić właśnie przez Internet. W dodatku za darmo. Wszystko więc działa na korzyść osób, które chcą go oglądać. Oglądanie z kolei jest jedną z kluczowych rzeczy przy budowaniu własnego doświadczenia i rozsądnym obstawianiu. E-sportem wręcz trzeba się interesować, aby odnosić sukcesy w jego zakresie. Im więcej spotkań zobaczymy, tym więcej będziemy w stanie powiedzieć na temat drużyn biorących w nich udział, ale też zasad rozgrywki i rzeczy, które mają rzeczywisty wpływ na jej przebieg.

Warto wiedzieć: niemal wszyscy legalni bukmacherzy dają dostęp do darmowych transmisji meczów, którymi zwykle ubarwiają swoją ofertę na obstawianie na żywo. Można więc sięgać również i po ich usługi.

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button