Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Zakłady bukmacherskie na freak-fighty – co oferują bukmacherzy? Jak typować wyniki walk?

Fenomen freak-fightów polega na tym, że choć biorą w nich udział głównie amatorzy, to ich oglądalność jest znacznie wyższa niż w przypadku profesjonalnych walk MMA. Co więcej, na gale typu Fame MMA czy Clout MMA można już obstawiać zakłady bukmacherskie. Którzy legalni bukmacherzy udostępniają ofertę na freak-fighty i jak się zabrać za typowanie zakładów na walki freakowe?

Co obejmuje oferta bukmachera na freak-fighty? 

Gale freak-fightowe, w których udział biorą celebryci, influencerzy czy nawet sportowcy z innych dyscyplin niż sztuki walki, od paru ładnych lat cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Te niekonwencjonalne pojedynki przyciągają uwagę niezwykle szerokiego grona odbiorców, dlatego nie ma się co dziwić, że ich potencjał dostrzegli także polscy bukmacherzy. Aktualnie nie ma żadnego problemu, jeśli gracz ma ochotę postawić zakłady bukmacherskie nie tylko na profesjonalne walki MMA, boksu, kick-boksu itp., ale też na zazwyczaj mocno amatorskie pojedynki organizowane przez federacje freakowe.

Co w tym obszarze oferują legalni bukmacherzy internetowi? Jeśli dany bukmacher ma prawo do korzystania z wyników gali, wtedy oczywiście wystawia kursy bukmacherskie na poszczególne zdarzenia. Zakłady sportowe na freak-fighty można wtedy obstawiać w trybie przedmeczowym, jak i na żywo, a do tego bukmacherzy wzbogacają ofertę o tzw. specjalne zakłady bukmacherskie. Nierzadko bukmacher przygotowuje też specjalne bonusy z okazji zbliżającej się gali, a czasem można nawet obejrzeć wybraną walkę za darmo w serwisie bukmacherskim (np. podczas Clout MMA 3 bukmacher Fortuna udostępniał swoim graczom bezpłatną transmisję z pojedynku Zbigniewa Bartmana z Błażejem Augustynem).

Który bukmacher ma ofertę na freak-fighty?

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że inaczej niż to jest w przypadku większości sportów, zakłady bukmacherskie na gale freakowe nie są dostępne u wielu bukmacherów. Jak się okazuje, właściciele federacji freak-fightowych często zawierają umowy sponsorskie, na mocy których tylko główny sponsor gali może oferować jakiekolwiek zakłady sportowe na jej walki (przedmeczowe, na żywo czy długoterminowe). 

W związku z tym każda z najważniejszych gal freakowych może być obstawiana tylko u 1 bukmachera:

  • Fame MMA – obecnie oficjalnym sponsorem federacji jest bukmacher Betclic i tylko u niego można typować zakłady bukmacherskie na walki największej w Polsce gali. Wcześniej (do 2020 r.) sponsorem Fame MMA był bukmacher LV BET.
  • Clout MMA – od samego początku istnienia tej organizacji, czyli od czerwca 2023 r., jej oficjalnym sponsorem jest bukmacher Fortuna, który ma tym samym wyłączność na zakłady sportowe na urządzane przez nią wydarzenia.
  • Prime Show MMA – w przypadku tej federacji głównym sponsorem także jest Fortuna i tylko ten bukmacher może oferować zakłady bukmacherskie na wyniki walk.

Fakt, że pozostali legalni w Polsce bukmacherzy nie mogą mieć w swojej ofercie zakładów na powyższe freak-fighty, może być dla graczy niepokojącą informacją. Brak konkurencji może przecież powodować, że bukmacher z wyłącznością będzie oferować niezbyt atrakcyjną ofertę zakładów. Sprawdźmy w takim razie, jakiego rodzaju zakłady bukmacherskie są przygotowywane na walki wymienionych gal i jaka jest jakość tych ofert.

Jakie zakłady sportowe można obstawiać na freak-fighty?

Po bliższym przyjrzeniu się dostępnym ofertom trzeba przyznać, że legalni bukmacherzy oferują naprawdę obszerny wybór, jeśli chodzi o zakłady sportowe na walki freakowe. Oczywiście podstawowy rodzaj zakładów dotyczy jak zwykle tego, kto zostanie zwycięzcą pojedynku. Ale uwaga – chociaż w rzeczywistości możliwe są 3 wyniki, czyli wygrana 1 zawodnika, wygrana 2 zawodnika oraz remis, główny rynek zdarzeń obejmuje tylko 2 pierwsze scenariusze. Remisy zdarzają się w freak-fightach na tyle rzadko, że bukmacherzy wolą zaoferować graczom zakłady 2-drogowe. Jeśli natomiast walka faktycznie zakończy się wynikiem remisowym, wtedy bukmacher zwraca typerom stawkę zakładu (anulowanie zakładu). Warto jednak dodać, że czasem bukmacherzy udostępniają osobne zakłady bukmacherskie na to, czy dojdzie do remisu, gdzie wystawiane są kursy na „tak” i na „nie”.

Jakie jeszcze zakłady sportowe są dostępne dla walk celebrytów? Dużą grupę zakładów tworzą propozycje dotyczące rund walki. Gracze mogą najczęściej typować, ile rund potrwa wybrany pojedynek (zakłady under/over, np. poniżej 1.5 rundy) oraz trudniejsze do poprawnego wytypowania zakłady na to, w której rundzie walka się zakończy (np. w rundzie 2). Utrudnieniem jest też sytuacja, kiedy trzeba jednocześnie wskazać zwycięzcę.

Kolejny ciekawy sposób na obstawianie gal typu Fame MMA czy Clout MMA odnosi się do metody zwycięstwa. Bukmacherzy umożliwiają typowanie, że walka zostanie wygrana na punkty lub przez decyzję techniczną sędziów, przy czym gracz musi z reguły określić, który zawodnik będzie triumfował.

Ponadto legalni bukmacherzy oferują także inne zakłady sportowe na freak-fighty. Kilka przykładów: czy dany zawodnik wygra przed czasem, czy dany zawodnik będzie liczony, który zawodnik zaliczy więcej obaleń, czy walka odbędzie się na pełnym dystansie rund itp. Co więcej, w ofercie można znaleźć także zakłady łączone i zakłady specjalne, a w ofercie na żywo mogą pojawiać się propozycje dotyczące najbliższych zdarzeń w pojedynku.

Jak obstawiać freak-fighty?

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś u bukmachera przez Internet, na początek zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat zawierania zakładów bukmacherskich online. Następnie, jeśli będziesz zdecydowany na rozpoczęcie obstawiania, skoncentruj się na specyfice wydarzeń freak-fightowych. Oczywiście, jak zawsze obstawiając zakłady sportowe, warto zebrać jak najwięcej aktualnych danych na temat dyspozycji zawodników, ich umiejętności, ewentualnie wyników i statystyków z poprzednich walk (choć na galach występują bardzo często debiutanci).

Swoje szanse na poprawne typy można zwiększyć, przeglądając wzmianki o fighterach w mediach, śledząc ich sociale, oglądając oficjalne ceremonie ważenia, przeglądając komentarze i analizy ekspertów itp. Stąd można nie tylko czerpać informacje na temat formy fizycznej zawodników, ale też zorientować się, jak wygląda ich motywacja do wygrania pojedynku i ogólna kondycja psychiczna.

Pewne wskazówki mogą też dać kursy, jakie wystawiają bukmacherzy, jednak trzeba pamiętać, że freak-fighty są mocno nieprzewidywalne także dla nich. I to jest w zasadzie podstawowa sprawa: mowa jest o walkach często amatorów, którzy zazwyczaj nie mają żadnej historii walk i trudno jest tak naprawdę przewidzieć, co może się zdarzyć w takim pojedynku. Należy więc mieć na uwadze, że zwłaszcza jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie na freak-fighty, nie istnieją tzw. pewniaki.

To z kolei powinno być cenną wskazówką co do stawkowania zakładów. Słaba przewidywalność typów powinna skłaniać raczej do ostrożnej gry, a budżet na obstawianie w tym obszarze nie powinien być zbyt duży. Chyba, że jesteśmy np. w posiadaniu jakiegoś insidera – wtedy oczywiście można obstawić zakłady bukmacherskie na freak-fighty za bardziej ryzykowne stawki.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button