Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Które zakłady bukmacherskie są legalne? Mightytips.pl podpowiada

Sięgając po rozrywkę, jaką jest typowanie zdarzeń sportowych w ramach zakładów bukmacherskich warto pamiętać o tym, by przestrzegać litery prawa. Pierwsza i najważniejsza zasada? Przede wszystkim trzeba korzystać z usług wyłącznie licencjonowanych firm (dużo na ich temat przeczytasz między innymi pod wskazanym linkiem: https://mightytips.pl/zaklady-bukmacherskie/). 

Obstawiając u nielegalnych bukmacherów narażasz się na konsekwencje. Żeby było jasne – na pewno nie pójdziesz do więzienia, jednak ryzykujesz otrzymaniem dotkliwej grzywny. Ministerstwo Finansów przewiduje karę będącą równowartością aż 120 stawek dziennych. A więc w najlepszym wypadku to tylko 200 złotych, zaś w najgorszym nawet 37 tysięcy złotych.

Typując u nielegalnych bukmacherów nie musisz płacić podatku od obrotu, ale w przypadku wpadki musisz się liczyć z tym, że suma zaoszczędzonych pieniędzy nie pokryje nawet części kary koniecznej do uiszczenia. Dlatego naszym zdaniem wybór jest dość oczywisty – podatek i święty spokój. Zwłaszcza, że legalne internetowe zakłady bukmacherskie w naszym kraju mają bardzo rozbudowaną ofertę, która z całą pewnością zrekompensuje te 12% podatku. 

Jakie są legalne zakłady bukmacherskie?

Zaczynając karierę typera powinieneś najpierw zorientować się, czy reklamujące się przed Twoimi oczyma firmy to zakłady bukmacherskie które legalne działają na terenie naszego kraju. Otóż w Polsce do Twojej dyspozycji jest aż dwudziestu dwóch licencjonowanych „buków” i jest w czym przebierać. 

Jak poznać, który z nich jest OK? Jak zwykle w takich wypadkach, także i tym razem wystarczy kilka prostych posunięć, jakie w krótkim czasie rozwieją wszelkie wątpliwości. Otóż lista legalnych zakładów sportowych klarownie rozpisania jest na stronie Ministerstwa Finansów. Wystarczy, że otworzymy stronę podatki.gov.pl. To tu trzeba zlokalizować zakładkę „inne podatki”, skąd następnie przejdziemy do podstrony dotyczącej gier hazardowych. Dzięki tym tabelkom dowiemy się wszystkiego, co ustrzeże nas przed przypadkowym graniem u nielegalnego bukmachera. 

– To kompletna lista przedsiębiorstw mających pozwolenie na organizowanie zakładów sportowych w Polsce. Wykluczone, aby firma nie znajdująca się na tej liście mogła legalnie funkcjonować w naszym kraju – zauważa Irenka Zając, ekspert w dziedzinie zakładów wzajemnych. Więcej na jej temat przeczytasz tutaj

Dodajmy jeszcze, że usystematyzowanie branży bukmacherskiej to ogromny komfort dla graczy. Rządowe działania przyczyniły się do ograniczenia oszustw na tym polu, a przy okazji do kasy państwa wpada cała masa pieniędzy, czyli ponad 800 milionów złotych rocznie. To jednak nie wszystko, bo wpływy z całego hazardu to już 1,7 miliarda złotych w skali całego roku, a te kwoty z każdym miesiącem wyłącznie rosną. 

Czy zakłady bukmacherskie w sieci legalne są lepsze niż firmy działające bez licencji? W naszej ocenie zdecydowanie tak! Do dyspozycji typerów są aplikacje funkcjonujące w ramach języka polskiego, programy lojalnościowe, pełne wsparcie biura obsługi klienta, z którym komunikujemy się w naszym ojczystym języku. To też swobodny przepływ pieniędzy oraz pełne bezpieczeństwo. Ponadto, ze względu na bardzo dużą konkurencję w kraju, klienci mogą liczyć na dobre bonusy skierowane zarówno dla stałych, jak i nowych użytkowników. – Atutem nielegalnych zakładów z całą pewnością jest brak podatku. Jednak uważam, że lepiej się do tego faktu przyzwyczaić (w końcu podatki są wszędzie!) i sięgać wyłącznie po usługi „buków” mających zgodę ministerstwa – twierdzi Irenka Zając. 

Przegląd ofert takich firm jak Fortuna, eWinner, Fortuna, STS zakłady bukmacherskie legalne w Polsce

Przypomnijmy, że w naszym kraju do dyspozycji graczy są dwa rodzaje zakładów sportowych, które na tych polach wyraźnie się przenikają. To bukmacherzy online oraz ci działający stacjonarnie. Co ciekawe, pozwolenie na prowadzenie działalności internetowej ma aż 21 firm, natomiast możliwość organizowania zakładów w punktach naziemnych posiada tylko 12 bukmacherów: 

 • Fortuna
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie 
 • STS 
 • Traf Online
 • Totolotek
 • LVBet
 • SuperBet
 • forBET
 • BestBet
 • BetFan
 • BetX

Zakłady bukmacherskie które legalne działają w Polce mają się bardzo dobrze, mimo że przepisy dla firm zajmujących się zakładami wzajemnymi są tutaj dość surowe. Dla przykładu, legalne zakłady bukmacherskie w Niemczech mają znacznie więcej swobód. To jednak nie zmienia faktu, że u nas co jakiś czas pojawiają się nowe „buki” oferujące ciekawe promocje, co dodatkowo napędza konkurencję, a to z kolei wychodzi na dobre wszystkim graczom, którzy mogą się spodziewać lepszych kursów, większej ilości typów oraz atrakcyjniejszych bonusów. 

Kilku z nich wyraźnie wyprzedza konkurencję. Czołówkę otwiera STS zagarniający około 40% rynku. Ich oferta to między innymi setki wydarzeń na żywo, nowoczesna aplikacja mobilna, early payout i STS cashout, jak również wysoki bonus powitalny sięgający 1200 złotych przy preferencyjnych warunkach realizacji i obrotu. 

Niezmiennie w topie legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce znajdziemy Fortunę, która umiłowanie ze strony typerów zawdzięcza sobie rozbudowanymi statystykami, dobrymi promocjami, całą masą sportowych wydarzeń, czy rozsianymi po całym kraju punktami naziemnymi. 

Za to coraz więcej do powiedzenia tym największym ma eWinner dysponujący szeroką ofertą sportów wirtualnych, zwrotem za pierwszy zakład do 100 złotych, intuicyjną i przyjazną aplikacją mobilną, a także specjalną zakładką pełną rozbudowanych statystyk. Wysoko w zestawieniach serwisu Mightytips.pl znajduje się też Noblebet. To sprawny live chat, do 2 tysięcy złotych na start, możliwość ekspresowej wypłaty i atrakcyjna oferta powitalna.

Reasumując, w Polsce w zakresie zakładów bukmacherskich każdy znajdzie coś dla siebie i to niezależnie od tego, czy chce sięgnąć po giganta z wiecznie solidną ofertą, czy może jednak woli skorzystać z propozycji młodych gniewnych dysponujących szalonymi promocjami. Grunt to korzystać z usług legalnego polskiego bukmachera. To się może zwyczajnie bardziej opłacać. 

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button