Eurojackpot zasady gry – jak grać żeby wygrywać?

Eurojackpot jest jedną z kilku gier losowych dostępnych w ofercie Lotto – usługi prowadzonej przez Totalizator Sportowy, stanowiący spółkę skarbu państwa. Sama w sobie zakłada składanie kuponów przez obywateli 18 państw europejskich (w tym Polski), a wygrane są w niej prezentowane w walucie euro, choć nie tylko to ją wyróżnia.

eurojackpot jak grać żeby wygrać
Eurojackpot zasady gry – jak grac żeby wygrywać pieniądze?

Eurojackpot – zasady i podstawowe informacje

W Eurojackpot postawić możemy w sumie siedem liczb – pięć z puli pięćdziesięciu oraz dwie z puli dziesięciu (prowadzone są dwa losowania, następujące bezpośrednio po sobie). Jest to jedyna gra, w której jest aż 12 opcji (stopni) wygranych. Mowa o sytuacjach, w których poprawnie wytypujemy:

 1. 5 liczb z 50 i 2 liczby z 10 – przy trafieniu każdej z możliwych do trafienia liczb otrzymujemy nagrodę gwarantowaną w wysokości 10 milionów euro (około 45 milionów złotych) – przeznaczane jest na nią 12% puli całkowitej. Oprócz tego osoby, które trafią wszystko dostaną 36% całej puli do podziału między każdym z nich.
 2. 5 liczb z 50 i 1 liczbę z 10 – podział kwoty na wszystkich, którzy to wytypują wynosi 8,5% całej puli.
 3. 5 liczb z 50 – podział na poziomie 3% całej puli.
 4. 4 liczby z 50 i 2 liczby z 10 – podział na poziomie 1% całej puli.
 5. 4 liczby z 50 i 1 liczbę z 10 – podział na poziomie 0,9% całej puli.
 6. 4 liczby z 50 – podział na poziomie 0,7% całej puli.
 7. 3 liczby z 50 i 2 liczby z 10 – podział na poziomie 0,6% całej puli.
 8. 2 liczby z 50 i 2 liczby z 10 – podział na poziomie 3,1% całej puli.
 9. 3 liczby z 50 i 1 liczbę z 10 – podział na poziomie 3% całej puli.
 10. 3 liczby z 50 – podział na poziomie 4,3% całej puli.
 11. 1 liczbę z 50 i 2 liczby z 10 – podział na poziomie 7,8% całej puli.
 12. 2 liczby z 50 i 1 liczbę z 10 – podział na poziomie 19,1% całej puli.

Z uwagi na ilość poziomów oraz uczciwy podział, Eurojackpot pozwala wygrać nawet osobom, którym nie uda się trafić wszystkiego. Warto wspomnieć, że gracze z Polski mogą tutaj wygrać więcej za sprawą tego, że wypłaty w Eurojackpot są realizowane w euro. Oznacza to, że wysokość wygranych może zostać zwiększona za sprawą korzystnego kursu.

darmowe bonusy w betfan
3x 77 PLN i 15 zakładów za darmo w Betfan

Eurojackpot – fakty, o których trzeba wiedzieć

 • Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godziną 20:00 a 21:00. Wyniki Eurojackpot zawsze aktualne można śledzić na portalu BetOnline.
 • Wyniki Lotto z tej właśnie loterii można znaleźć na oficjalnej jej stronie, gdzie trafiają również transmisje kolejnych losowań. Można je też znaleźć na serwisach zewnętrznych, których plusem jest możliwość przeglądu historii transmisji i wyników.
 • Odbiór wygranej możliwy jest w punktach Lotto, ale i kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego – w tym pierwszym przypadku wypłacane są wyłącznie wygrane do 2280 złotych. Te powyżej podlegają ewidencji, w związku z czym konieczne jest wylegitymowanie się, ale i odprowadzenie od nich podatku (ten opłaca Totalizator Sportowy, w momencie wypłacania wygranej pobierając z niej 10% właśnie na poczet podatku).
 • Kupon otrzymany po zagraniu jest jedynym dowodem na ewentualną wygraną – trzeba go zatem zachować, by być do niej uprawnionym. Istnieje konieczność pokazania go przy okazji odbierania tejże wygranej.
 • Kwota wygranej za wytypowanie zależy nie tylko od puli przeznaczonej na nie. Jest bowiem dzielona na wszystkich zwycięzców. Gwarantowane są tylko środki za wygraną 1. stopnia.
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button