Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Typowanie Pucharu Polski – na co uważać żeby nie przegrać kasy?

Niedługo startuje 1/32 finału Pucharu Polski w sezonie 2021/22. Dla wielu osób są to bardzo emocjonujące rozgrywki. Oczywiście, jeśli chcesz, to możesz je obstawiać w firmach bukmacherskich. Dlaczego warto być jednak ostrożnym?

fortuna puchar polski obstawianie
Typowanie Pucharu Polski – na co uważać żeby nie przegrać kasy?

W pierwszych rundach o awansie decyduje tylko jedno spotkanie

Fortuna Puchar Polski to rozgrywki specyficzne. W końcu na co dzień np. drużyny z trzeciego poziomu rozgrywkowego nie mają szans, by rywalizować na jednej murawie z ekipami z PKO Ekstraklasy itd. A w tym turnieju jest taka opcja. Sporo zależy oczywiście od losowania itd. Czy warto obstawiać Puchar Polski? Na pierwszy rzut oka nie ma przeciwwskazań, by grać te rozgrywki. Należy być jednak, mimo wszystko, ostrożnym. Wiedz, że w pierwszych rundach o awansie decyduje tylko jedno spotkanie. Nie ma meczu i rewanżu.

Dlaczego jest to istotne? W zakładach bukmacherskich obowiązuje m.in. zasada, że im więcej spotkań, tym większa szansa na to, że faworyt udowodni swoją wyższość i wygrana u bukmachera będzie wyższa. W przypadku zaledwie jednej potyczki jest zaś relatywnie spore prawdopodobieństwo niespodzianki. Wytłumaczymy to na konkretnym przykładzie. W poprzedniej kampanii Legia Warszawa grała na wyjeździe (w lidze) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mistrzowie Polski sensacyjnie przegrali z Góralami 0:1 po trafieniu Rafała Janickiego. Na przestrzeni jednego spotkania zdarzają się takie właśnie niespodzianki.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Co ciekawe, podopieczni Czesława Michniewicza finalnie zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu, a konkurenci na ostatnim. Im więcej potyczek, tym faworyt powinien udowodnić, że ma więcej argumentów po swojej stronie. Jeśli chcesz typować spotkania nowej edycji Pucharu Polski, to warto mieć ten aspekt na uwadze. Nierzadko z tego względu dochodzi bowiem do sensacyjnych rozstrzygnięć. I to nie tylko w Polsce, chociaż u nas są mniejsze różnice (w porównaniu np. do La Liga) pomiędzy poziomem poszczególnych klas rozgrywkowych.

Drużyny z niższych lig są bardzo mocno zmotywowane

Niespodzianki w Pucharze Polski biorą się także z kilku innych względów. Warto zauważyć, że gospodarze jednego meczu mają po swojej stronie kilka atutów. Oczywiście, na papierze to ekipa o mniejszym potencjale czysto piłkarskim. Czasami bowiem drużyna z trzeciego poziomu rozgrywkowego podejmuje np. klub z PKO Ekstraklasy. W pierwszym momencie nie jest trudno wskazać faworyta. Trzeba jednak uwzględnić, że gospodarze zagrają u siebie. Dodatkowo przy wsparciu własnych kibiców. Dla drużyn z niższych lig to często jedyna szansa, by wyeliminować znany klub. Nie może zatem zaskakiwać, że motywacja gospodarzy jest na maksymalnym poziomie. A w dzisiejszych czasach nie wystarczą same umiejętności, by wygrywać z teoretycznie słabszymi rywalami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Liczy się także to, by wybiegać konkretny mecz (używając żargonu piłkarskiego). Mamy zatem z jednej strony nabuzowanych gospodarzy, którzy od samego początku (dopóki starczy im sił) chcą zaciekle walczyć o każdy centymetr boiska. Z drugiej strony są zaś teoretycznie lepsi piłkarze, którzy jednak nierzadko lekceważąco podchodzą do takich spotkań. A to czasami prowadzi do bardzo niespodziewanych rozstrzygnięć. Warto na to uważać.

Sprawdzaj przewidywane składy na Puchar Polski

Jeżeli obstawiamy zakłady sportowe musimy być na baczności i sprawdzić wiele danych. Jak dowiedzieć się, które kluby chcą poważnie podejść do tych rozgrywek? Nie da się bowiem ukryć, że niektóre zespoły traktują je nieco po macoszemu. Na pewno warto śledzić informacje dotyczące kadry meczowej. Np. na stronie internetowej danego zespołu powinna być wzmianka, kto jedzie na mecz, a kto nie. Na tej podstawie można ocenić, jakie jest podejście konkretnego teamu. Czasami o tych aspektach decyduje wyłącznie trener. Są jednak sytuacje, kiedy szkoleniowiec podejmuje takie kroki w porozumieniu z prezesem itp. Dla niektórych Puchar Polski to kolejne wydatki… Są drużyny, które najchętniej szybko odpadłyby z rywalizacji, by móc skupić się tylko na graniu w lidze.

STS bonus bez depozytu Kod promocyjny
STS bonus bez depozytu. Kod promocyjny za darmo

Warto zatem sprawdzić, kto jest w kadrze meczowej oraz potem śledzić informacje dotyczące tego, kto zagra w pierwszym składzie itd. Im więcej roszad, tym większe ryzyko niespodzianki. Do powyższych argumentów dołóż to, że zmotywowani gospodarze są ze sobą zgrani. A jak na boisku (w szeregach gości) będzie np. pół pierwszego i pół drugiego składu, to o graniu na pamięć itd. nie ma mowy. Jeśli gospodarze zauważą, że rywal (chociaż na papierze mocniejszy) zaczyna się gubić, to jeszcze bardziej ich to nakręci.

Dla niektórych ekip Puchar Polski ma małe znaczenie

W Pucharze Polski może wygrać finalnie tylko jedna drużyna. Szanse są zatem stosunkowo niewielkie. Oczywiście, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Raków Częstochowa itd. tak nie kalkulują. Są jednak inne ekipy z PKO Ekstraklasy, dla których Puchar Polski nie jest szczególnie istotny. Często jest tak, że trenerzy takich teamów wystawiają rezerwy. Najlepsi mają bowiem odpoczywać na spotkania ligowe. Nie da się ukryć, że gra w PKO Ekstraklasie to spory zastrzyk gotówki. Są zatem ekipy, które przede wszystkim skupiają się na lidze. Szczególnie, jeśli grozi im walka o utrzymanie. Takie podejście często prowadzi do tego, że zmotywowane ekipy z niższych lig mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki.

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button