Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Weryfikacja konta u bukmachera – jak to zrobić szybko?

Pierwsze kroki w świecie zakładów bukmacherskich niemal zawsze są tymi najtrudniejszymi. Takimi, w których wszystko jest nie do końca jasne i może okazać się skomplikowane. Bukmacherzy online starają się to wszystko uprościć i przedstawić w sposób jak najbardziej klarowny i zrozumiały. Tak też robimy i my. Dziś skupimy się na procesie weryfikacji konta w serwisie bukmacherskim. Wymagają jej nie tylko najlepsi bukmacherzy, ale – ogólnie – wszyscy legalni operatorzy działający w Polsce. Jak ona przebiega i z jakiego powodu trzeba się jej podjąć? Czy można po prostu jej nie dokonywać?

jak zweryfikować konto bukmacherskie
Weryfikacja konta u bukmachera – jak to zrobić szybko?

Weryfikacja konta w serwisach bukmacherskich – dlaczego jest koniecznością?

Polskie prawo należy do tych najbardziej surowych na świecie – przynajmniej jeśli chodzi o zakłady bukmacherskieBukmacherzy online działający w Polsce nie tylko muszą spełnić całe mnóstwo wymagań czysto technicznych. Ich obowiązkiem jest legitymowanie każdego klienta. O ile w ich punktach stacjonarnych jest to dość łatwe (wystarczy pokazać dowód), w Internecie sprawa przedstawia się odmiennie. Dokładny proces weryfikacyjny przedstawimy poniżej, tłumacząc krok po kroku to, jak przez niego przejść.

Dlaczego weryfikacja jest czymś obowiązkowym? Wynika to z przepisów, które zakładają, że obstawiać własne typy bukmacherskie mogą wyłącznie osoby, które ukończyły 18. rok życia. To obowiązkiem bukmachera jest sprawdzenie, czy tak rzeczywiście się stało. Jedyną metodą dającą im pewność co do tego jest zażądanie dowodu osobistego.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Weryfikacja jest też pewną korzyścią dla każdego z bukmacherów. Dzięki niej bowiem jest on w stanie dowiedzieć się, czy konkretny użytkownik posiada już swoje konto w obrębie jego serwisu internetowego. Dzięki temu może zatem ograniczyć nadużycia (na przykład te związane z wielokrotnym używaniem bonusów powitalnych) i zachować porządek w swojej własnej bazie danych.

Jak zweryfikować swoje konto u bukmachera?

Choć proces weryfikacyjny samą swoją nazwą sprawia wrażenie czegoś ciężkiego i skomplikowanego, w rzeczywistości polscy bukmacherzy zadbali o to, by był intuicyjny, szybki i sprawny. Jak zatem przez niego przejść i co należy przygotować, by być w stanie go ukończyć? Poniżej prezentujemy cały proces krok po kroku.

  1. Zrobienie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego – jeżeli jest się obcokrajowcem i nie posiada się polskiego dowodu tożsamości, można posłużyć się własnym paszportem. Zdjęcie musi być wyraźne i pokazywać PESEL oraz dokładnie te informacje, które podawało się w czasie rejestracji. Wszyscy legalni bukmacherzy wymagają też imienia i nazwiska. W większości przypadków resztę danych wrażliwych można zakryć – w najgorszym wypadku bukmacher poprosi o inne zdjęcie. Zdjęcie można wykonać telefonem i podesłać bukmacherowi za pośrednictwem jego aplikacji mobilnej.
  2. Podesłanie tego zdjęcia bukmacherowi – aby to zrobić, należy skierować się do ustawień własnego konta czy to w serwisie internetowym, czy też w aplikacji mobilnej.
  3. Oczekiwanie na zakończenie procesu weryfikacyjnego – jeżeli nie przekroczyło się okresu ważności konta tymczasowego, w międzyczasie wciąż można obstawiać swoje typy bukmacherskie. Weryfikacja konta przebiega zwykle bardzo szybko. Przeprowadzana jest ręcznie, a o jej statusie bukmacherzy online informują za pośrednictwem adresu e-mail.

Jeżeli zamierza się posiadać konto u kilku bukmacherów, warto zachować to samo zdjęcie. Wszyscy operatorzy wymagają bowiem przejścia przez bliźniaczy proces.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto wiedzieć: polscy bukmacherzy nie wymagają od nas natychmiastowego zweryfikowania własnego konta. W większości przypadków mamy na to 30 dni. Tuż po rejestracji możemy więc zająć się obstawianiem.

Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat procesu weryfikacyjnego?

Obowiązek przesyłania komukolwiek zdjęcia czy skanu własnego dowodu tożsamości budzi wiele kontrowersji – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to często słyszy się o wszelkiego rodzaju nadużyciach związanych z udostępnianiem tak zwanych „danych wrażliwych”. Czy zatem bezpiecznym jest przesyłanie go bukmacherowi? Tak, jednak pod jednym warunkiem – musimy skorzystać z usług podmiotu działającego wyłącznie w zgodzie z polskim prawem. Legalni bukmacherzy mają prawny obowiązek, by chronić dane swoich użytkowników. Zostali też przetestowani przez Ministerstwo Finansów pod względem tej właśnie ochrony.

STS bonus bez depozytu. Kod promocyjny
STS bonus bez depozytu. Kod promocyjny za darmo

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sama rejestracja u bukmachera wiąże się z założeniem konta tymczasowego (niezweryfikowanego). Działa ono około miesiąca, a korzystanie z niego wiąże się z koniecznością pogodzenia się z pewnego rodzaju ograniczeniami. Te dotyczą wypłacania środków (jest to niemożliwe), wpłat na saldo główne (są ograniczone) oraz maksymalnych kwot zakładów (tutaj także jest limit). Z chwilą dokonania pełnej weryfikacji, wszystkie ograniczenia znikają.

Choć polscy bukmacherzy muszą ręcznie sprawdzić każdego użytkownika, który zgłosi się z prośbą o weryfikację, sam proces przebiega bardzo szybko. STSFortunaeWinner i inni najlepsi bukmacherzy gwarantują sprawdzenie danych w przeciągu maksymalnie kilkunastu minut.

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button