Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Bukmachera a życie – czy można obstawiać i godnie żyć?

Bukmacherka z pozoru wydaje się niegroźna. Jeżeli potrafimy rozsądnie wydawać swoje pieniądze to nic się nie stanie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy mamy ogromne oczekiwania, a one się nie spełniają. Można też dzięki bukmacherce naprawdę mocno zarobić, chociaż tutaj też trzeba podkreślić, że grupa osób żyjących z obstawiania nie jest zbyt wielka. Z nią jest tak jak z innymi uciechami – mogą dać wiele radości, ale mogą też i wiele zabrać. Często się nie podkreśla wad, ale żyje iluzją i widzi wszystko w kolorowych barwach. Aby się dowiedzieć więcej o moralności pod kątem obstawiania zakładów bukmacherskich, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu. 

25 000 złotych na puchary w STS. Jak obstawiać, by wygrywać?
Bukmachera a życie – czy można obstawiać i godnie żyć?

Bukmacherka może uzależnić

Jak wspomnieliśmy we wstępie, pozornie bukmacherka jest przyjemną rzeczą, która na pierwszy rzut oka nie jest groźna, ale jednak nieumiejętne obstawianie może doprowadzić do tragedii. Nie ma też reguły dotyczącej tego, kto wpada w uzależnienie. Zdarzają się przecież sytuacje, w których osoby mają wiele pieniędzy, ale jednak mają pragnienie pomnażania swojego majątku. Na początku mogą nawet pojawiać się pierwsze sukcesy, więc szybko pojawia się myślenie dotyczące tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej cieszyć się nimi. Wtedy gracz jest w stanie wydawać coraz większe pieniądze, bo przecież skoro już się udawało, to dlaczego ma tak nie być nadal? Jest to ogromny błąd. Analogicznie osoby mniej zamożne i też mniej ambitne szukają łatwego sposobu na zarobek. Są one w stanie poświęcić nawet niewielkie pieniądze, które mają w swoich portfelach, by je zainwestować w bukmacherkę. Okazuje się oczywiście, że tracą również i te pieniądze.

Z obstawianiem u bukmachera jest jak z alkoholem czy innymi przyjemnościami, które możemy mieć na tym świecie. Jeżeli umiemy je kontrolować, to mogą dawać wiele radości. Jednak gdy jesteśmy w stanie poświęcić zbyt wiele dla nich, to stają się dla nas prawdziwym przekleństwem. Typowanie sportu w aplikacji mobilnej czy na stronie internetowej to super sprawa, ponieważ praktycznie każda osoba obstawiająca jest sympatykiem sportu i go kocha. Wniosek dla takiej osoby jest prosty – skoro kocham oglądać sport w Eleven Sports, to dlaczego na nim nie zarabiać? Właśnie w taki sposób można wpaść w pewien wir obstawiania, który mocno uderza po portfelu. Okazuje się więc, że jest to miłość, która doprowadza do ruiny. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl29 PLN bez depozytuBETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Uzależnienie od hazardu jest jednym z gorszych rodzajów, ponieważ o ile widać problemy alkoholików czy narkomanów, to jednak hazardziści potrafią swoje problemy bardzo mocno ukrywać. Dzięki temu łatwo jest zniszczyć swoją rodzinę, a nierzadko takie problemy kończą się rozwodami. Osoby uzależnione potrafią się śmiać, przebywać w towarzystwie, jednak gdy po raz kolejny tracą gotówkę, to są najsmutniejszymi ludźmi na świecie. Ten przykład można również odwrócić, by powiedzieć, że w sytuacji, w której graczowi „żre” i wygrywa duże pieniądze, to aż z niego promieniuje dobra energia. Z pewnością z tym zgadzają się ci, którzy to przeżyli. Wyjście z uzależnienia jakim jest hazard, nie jest łatwą sprawą i często potrzebna jest ogromna silna wola. Warto w tej sytuacji zająć się czymś interesującym, co może odciągnąć uwagę od bukmacherki. Istotne może być również mocne postanowienie, że w razie uzależnienia nie wróci się już do niej.

Obstawianie może niszczyć relacje międzyludzkie

Przykład rodziny został już tutaj delikatnie poruszony. Jako, że uzależnienie od hazardu spotyka przeważnie mężczyzn, to jest to niełatwa sytuacja dla kobiet. Żony czy też partnerki są narażone na cierpienie, ale też na oszukiwanie, ponieważ osoby uzależnione niekoniecznie chcą przed sobą się przyznać, że mają problem z hazardem, a firmy bukmacherskie tylko na to czekają. Dla nich jest to problem drugorzędny bądź też w ogóle to nie dostrzegają. Niestety, z bukmacherką jest tak, że mocno uderza ona nie tylko w portfel, ale i zwykłe relacje międzyludzkie. Osoby uzależnione są w stanie poświęcić naprawdę wszystko, aby mogli obstawiać mecze i spędzać wieczory przy zmieniających się wynikach meczów.

Na czym polega niszczenie relacji międzyludzkich w kontekście bukmacherki? Przede wszystkim w określaniu priorytetów. Osoby te są w stanie spotykanie się z bliskimi, wyjścia z przyjaciółmi dla takich pozornie błahych rzeczy jak obstawianie. Jest to z pewnością jedna z pierwszych oznak uzależnienia. Owszem, nie ma niczego złego w tym, że chcemy obejrzeć mecz naszej ulubionej drużyny aniżeli wyjść ze znajomymi na miasto, jednak gdy głównym motywem jest obstawianie, to jest już problem. 

promocje bukmacherskie superbet
Nowe promocje bukmacherskie w Superbet z kodem BETONLINE

Często zdarza się, że osoby odmawiające raz, drugi czy trzeci z powodu bukmacherki są alienowane i wykluczają się same ze środowiska znajomych. Sprawia to, że potem nie otrzymują propozycji wyjścia na miasto czy też na imprezę i dla nich sytuacja jest prosta – zostają w domu by obstawiać. To wręcz wepchnięcie je w szpony bukmacherki, aczkolwiek można powiedzieć, że dzieje się to na własne życzenie. Dlatego tutaj bardzo istotna jest samoświadomość oraz otoczenie, by uświadamiały takim osobom, że jest takie zagrożenie jak uzależnienie od bukmacherki. Ono przychodzi stosunkowo łatwo, ale uwolnienie się od niego wymaga wsparcia środowiska, czasem udania się na terapię, ale jednak najważniejsze jest zaangażowanie gracza, który chce porzucić bukmacherkę. 

Odtrącenie wszelkiego sportu

Każdy gracz, który obstawia zakłady bukmacherskie jest w większym czy też w mniejszym stopniu związany ze sportem. Ciężko jest obstawiać bez jakiejkolwiek wiedzy i sentymentu do sportu jako takiego. Zawsze się zdarza, że obstawi się raz czy drugi mecze, które niekoniecznie są z dyscyplin przez nas lubianych, ale jednak przeważnie jest to rzadkość. Bukmacherka może jednak doprowadzić do tego, że zamiast tej miłości do sportu, którą ma praktycznie każdy typer, niewiele zostanie. Kolejne przegrane potrafią napędzać w głowie spiralę zniechęcenia. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ kto by chciał cały czas przegrywać na zakładach? Zapewne nikt, więc należy robić wszystko, aby tak się nie stało. Niestety, osoby uzależnione często nie dostrzegają tego problemu i nie są w stanie realnie działać. 

Zdecydowana większość osób uzależnionych powie, że wszelka ich miłość do sportu, która piękna i czysta, stała się skalana poprzez bukmacherkę. Nie patrzy się już sentymentalnie na daną drużynę, ale jednak na to, że jest to obiekt do pomnażania naszych pieniędzy. Może wydawać się to dla niektórych abstrakcją, ale tak naprawdę wygląda to w rzeczywistości. Wszelkie zainteresowanie sportem jako takim przechodzi i gdy osoba wpadnie w uzależnienie i nawet z niego wyjdzie, to jest ona ostrożniejsza w oglądaniu sportu, bo kojarzy się jej nie tylko z dziecinną miłością, ale i również pasmem porażek, które nieustannie wpływały na życie. Posiadanie pustego portfela nie jest przyjemne, a jest to konsekwencją obstawiania zakładów bukmacherskich. 

Pamiętajcie, że bukmacherka zawsze może grozić uzależnieniem. Warto już od najmłodszych lat tłumaczyć wszelkie zagrożenia, które się z tym wiążą. Posiadanie kont u bukmacherów jest dozwolone tylko i wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia. Rozsądek w stawkowaniu jest jak najbardziej istotnym aspektem grania.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button